Tatabánya jól szerepelt a Gyermekszínjátszó Találkozó megyei fordulójában

2017.04.24.

A XXV. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei fordulójába 15 csoport került be. Tatabányán 15 csoport mutatkozott be. - Tatabányai Napilap -

Tóth Zsóka előadóművész, a nagy múltú rendezvénysorozat főszervezője elmondta: a csoportok két helyszínen mutatták be produkcióikat, a Vértes Agorája nagyszínpadán, illetve a Puskin Művelődési Házban.

Érkeztek csoportok a megye szinte valamennyi szegletéből. A reggeli próbákat, felkészülést követően az általános és középiskolás színjátszók a két helyszínen is birtokba vették a színpadot. A Puskin Művelődési Házban hét színjátszócsoport lépett fel izgalmas színdarabokkal: a produkciókat Szakkal Judit rendező és Tóth Zsuzsanna színházpedagógus értékelte.

A komáromi Délibáb Színház két darabbal is szerepelt a találkozón: a kisebb gyerkőcök a SzerelMesék című darabot adták elő, a 10–14 évesek pedig Elekes Dóra: A muter meg a dzsinnek című játékával szerepeltek ezúttal – mindkét előadást Mikolasek Zsófia rendezte.

Népes társaság, a tardosi Tavirózsa Színjátszó Csoport 6-10 éves diákjai mutatták be Lázár Ervin: Hapci király című meséjét, Nagy Gábor rendező átdolgozásában. Az iskola nagyobb tanulói is szerepeltek a találkozón, nagyon is aktuális mondanivalójú játékkal, amelyet a csoport (Z-generáció) improvizációiból állítottak össze.

Figyelemre méltó volt az Árpád Gimnázium Szálka Stúdiójának előadása is. Gimesi Dóra: A Macskaherceg kilencedik élete című humoros darabját Tara Andrea alkalmazta színpadra: a tatabányai színjátszók évek óta sikerrel szerepelnek a megyei és országos megmérettetéseken.

Meglepetésdarabbal érkezett a Puskin színpadára az almásfüzitői Csupalány csapata. Ők Szűcs József produkciójával szerepeltek, a mocsai MAJI Fiatalok pedig Légy az egyetlen című művével villantottak: mindkét előadást Szűcs József rendezte.

Hasonlóan igényes és vidám darabokkal hódították meg a világot jelentő deszkákat az Agora színpadán is, ahol az előadásokat Pass Andrea drámatanár és Varjú Nándor rendező értékelte. A tatabányai Kodály-iskola Virgoncok (Keresztes Mária), a tatai Kőkúti iskola és a Kenderke színjátszói mellett (Sulyokné Nagy Tünde) a pilismaróti BozóKicsik (Baka Tamásné), a nyergesújfalui Stokicsik (Komárominé Lizán Andrea), a tatabányai Szent Margit iskola Ficseri csoportja (Bíró Ildikó) a biatorbágyi Szivárvány Kópék (Szakadátiné Gueth Zsuzsanna), a tatai KSZCS csapata (Nedermann Katalin) igényes darabokkal lepte meg közönségét.

A színjátszók az Agorában közösen megnézték Fabók Mancsi Bábszínházát: A menyecske és az ördög címmel. Az eredményhirdetésen elhangzott: volt előadás, ahol éppen a szavak nélküli kommunikációval, az újfajta gesztusrendszerrel érzékeltették a kibontakozó kapcsolatot, szerelmet: más történetben a koncentrált jelenlét tette hitelessé a dramaturgiai helyzetet, az élményszerű cselekményt, megint más darabban a kevés beszéd, a sok mozgás lendítette előre a jobbára mesékből átírt, átdolgozott történeteket.

 

Forrás: Kemma

Ha teszett Önnek a cikk, ossza meg másokkal is!